DIP je objavio liste za II. izbornu jedinicu: možete glasati za ove kandidate na ukupno 19 lista

Državno izborno povjerenstvo danas je, 18. lipnja, objavilo Pravovaljano predložene liste i zbirne liste pravovaljano predloženih lista.

Objavili su i liste za II. izbornu jedinicu koju čine:

– istočni dio Zagrebačke županije – gradovi i općine: Bedenica, Brckovljani, Dubrava, Dugo Selo, Farkaševac, Gradec, Preseka, Rakovec, Sveti Ivan Zelina, Vrbovec,

– područje Koprivničko-križevačke županije u cijelosti,

– područje Bjelovarsko-bilogorske županije u cijelosti,

– istočni dio Grada Zagreba – naselja na području Sesveta: Adamovec, Belovar, Blaguša, Budenec, Cerje-Sesvete, Dobrodol, Drenčec, Dubec, Dumovec, Đurđekovec, Gajec, Gajišće, Glavnica Donja, Glavnica Gornja, Glavničica, Goranec, Jelkovec, Jesenovec, Kašina, Kašinska Sopnica, Kobiljak, Kučilovina, Kućanec, Luka Sesvete, Lužan, Markovo Polje, Moravče, Novo Brestje, Paruževina, Planina Donja, Planina Gornja, Popovec, Prekvršje, Prepuštovec, Sesvete-Centar, Sesvetska Sela, Sesvetska Selnica, Sesvetska Sopnica, Soblinec, Staro Brestje, Šašinovec, Šija Vrh, Šimunčevec, Vuger Selo, Vugrovec Donji, Vugrovec Gornji, Vurnovec, Žerjavinec, i naselja na dijelu područja Dubrava: Trnovčica, Studentski Grad i Poljanice, Granešina, Dankovec, Miroševac, Oporovec, Granešinski Novaki, Zeleni Brijeg, Čulinec, Stari Retkovec, Klaka, Dubrava-središte, Gornja Dubrava, Ivan Mažuranić, Novi Retkovec, Donja Dubrava, 30. svibnja 1990., Čučerje, Branovec-Jalšovec, Novoselec.

Birači ove izborne jedince moći će glasati za ukupno 19 lista.

ZBIRNA LISTA PRAVOVALJANIH LISTA ZA IZBOR ZASTUPNIKA U HRVATSKI SABOR U II. IZBORNOJ JEDINICI

1. AUTOHTONA – HRVATSKA STRANKA PRAVA – A – HSP

  1. DRAŽEN KELEMINEC
  2. MILAN BINGULA
  3. JADRANKA VRČEK
  4. DAMIR DUKŠI
  5. BERNARDICA TRAPIĆ
  6. MARKO KUTLEŠA
  7. DIANA RUKAVINA
  8. MILAN ŽUFIKA
  9. NEVENKA PINTAR
  10. JOSIP ŠPIŠIĆ
  11. JASMINKA JELAK
  12. MIROSLAV BAČIĆ
  13. MARIJANA PANIĆ
  14. DAMIR KELEK

2. MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST

  1. NINO RASPUDIĆ
  2. TRPIMIR GOLUŽA
  3. IVANA VLADIMIRA PETRIC
  4. MIRJANA OŽEGOVIĆ
  5. BERNARD BUDIMIR
  6. IVANA ĆOSIĆ
  7. MARIJAN ŠIŠKO
  8. ROBERT PAVIĆ
  9. MARIN PERIŠ
  10. ANA MARIJA JURIĆ
  11. MAJA NARANČA
  12. MARIJA VALIČEVIĆ
  13. MIA BOKULIĆ
  14. ANTE-ANDRIJA VLAŠIĆ

  3. MOŽEMO! – POLITIČKA PLATFORMA ZAGREB JE NAŠ! NOVA LJEVICA – NL RADNIČKA FRONTA – RF ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE – ORAH ZA GRAD

  1. VILIM MATULA
  2. JELENA MILOŠ
  3. JAGODA MUNIĆ
  4. ROBERT FABER
  5. ŽELJKA BILOŠ
  6. MARIN ŽIVKOVIĆ
  7. VESNA MIHOKOVIĆ-PUHOVSKI
  8. DANKO HEĆIMOVIĆ
  9. MAJA OGRIZEK
  10. DINKO KULAŠ
  11. LEILA TOPIĆ
  12. FRAN DOŠEN
  13. LJILJANA JOSIPOVIĆ
  14. TIHOMIR MILOVAC

4. NEOVISNI ZA HRVATSKU – NHR HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP GENERACIJA OBNOVE – GO

  1. IVICA GRANIĆ
  2. IVAN NINKOVIĆ
  3. GORAN HORVAT
  4. IGOR LULIĆ
  5. DARKO UROIĆ
  6. JOSIP MEŠTRIĆ
  7. LEON PALIĆ
  8. DRAŽEN HORVAT
  9. EDITA KRIŠTO
  10. ZORAN ĐOŠIĆ
  11. MARIJAN CINGULIN
  12. VIŠNJA DEVIĆ-VARAŽDINEC
  13. VESNA PAVLOVIĆ-POŠTA
  14. KRISTINA ĆORIĆ

5. STRANKA S IMENOM I PREZIMENOM PAMETNO FOKUS

  1. BORO NOGALO
  2. HRVOJE KOŠĆEC
  3. ANDREA POSARIĆ
  4. IVANA FUNDURULIĆ
  5. ANTONIO GRGIĆ
  6. MARIO KOLAR
  7. DANIJELA HAJDINJAK PRIHIĆ
  8. HRVOJE KRALJEVIĆ
  9. MATEA CIPRIŠ
  10. STJEPAN TVORIĆ
  11. IVANA RADAKOVIĆ
  12. NENAD MALENICA
  13. TEODORA FELETAR
  14. NENAD PANIAN

6. “BANDIĆ MILAN 365 – STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI” – “365 STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI”

  1. MILAN BANDIĆ
  2. JOZO MILIĆEVIĆ
  3. MLADEN MAĐER
  4. MIRKA JOZIĆ
  5. BRANKO MILOLOŽA
  6. DALIBOR BASTALEC
  7. DEJAN JAIĆ
  8. VEDRANA DRAGIČEVIĆ BOROVEC
  9. MIRA BOŽIĆ
  10. MAJA BULJUBAŠIĆ
  11. NIVES HENDAK
  12. STJEPAN KEZERIĆ
  13. ILIJA SLIŠKO
  14. VLASTA JAGIĆ

7. BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ

  1. MARIJAN ŽIHER
  2. MONIKA VUKOVIĆ
  3. IVAN ŠINCEK
  4. JOZO MARUNICA
  5. BRANIMIR HOLENDA
  6. KARLO POLAŠEK
  7. FABIJAN ZOVKIĆ
  8. ŽELJKO ORŠOLIĆ
  9. LJILJANA KOLONIĆ
  10. TOMISLAV KOMLJENOVIĆ
  11. LJILJANA MILOVAC
  12. LJUBINKA VUKOVIĆ
  13. DAVOR PETRIČIĆ
  14. STIPO ARELIĆ

8. BRANITELJSKO DOMOLJUBNA STRANKA HRVATSKE – BDSH HRVATSKA BRANITELJSKA PUČKA STRANKA – HBPS

  1. VLADO MODRIĆ
  2. DAMIR POLANŠČAK
  3. DALIBOR BELOŠEVIĆ
  4. NIKOLINA JURKOVIĆ DUBRAVČIĆ
  5. MARIJA BELOŠEVIĆ
  6. MARINELA ŠEŠIĆ
  7. ANA BUKIĆ
  8. LIDIJA RAGUŽ
  9. TANJA BERTEK
  10. MILE BAČARKA
  11. BRANKO SABOLIĆ
  12. BRANKO OGNJANOVIĆ
  13. RUDOLF LUKMAN
  14. ŽELJKO ROGIĆ

9. DEMOKRATI HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA

  1. BOJANA HRIBLJAN
  2. MARIJAN PREVAREK
  3. ALMA MIHALJEVIĆ-PELEŠ
  4. ANA GRGURIĆ
  5. DUŠAN MEDAKOVIĆ
  6. ANTO FRANJIĆ
  7. SANDRA CERJANEC
  8. DRAŽEN ŠIGNJAR
  9. MIRJANA MATENDA
  10. IVANA FALAT
  11. DANICA POKAS
  12. NADA SRDAREVIĆ
  13. TOMISLAV BEDEKOVIĆ
  14. IVAN SVILIĆ

    10. DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE – DOMOVINSKI POKRET HRVATSKI SUVERENISTI BLOK ZA HRVATSKU – BLOK HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU STRANKA UMIROVLJENIKA – SU ZELENA LISTA

  1. MIROSLAV ŠKORO
  2. MILAN VRKLJAN
  3. NENAD MATIĆ
  4. BONO BOŠNJAK
  5. DANIEL UNIĆ
  6. BOSILJKO MIŠETIĆ
  7. MARIN DEŠKIN
  8. IVAN ŠILAR
  9. ANTONIO DILBER
  10. STJEPAN HORVAT
  11. MARIJANA DŽOLIĆ
  12. ZORICA GREGURIĆ
  13. VESNA MALKOČ MESIĆ
  14. HERMAN VUKUŠIĆ

11. HRVATSKA DEMOKRATSKA STRANKA – HDS

  1. NATALIJA BILIĆ
  2. BRUNO KOREN
  3. FILIP MIKLEC
  4. IVAN TUKOVIĆ
  5. IVICA BUKOVEC
  6. JOSIP JOVČESKI
  7. TOMA RADOŠ
  8. MIHAEL BEŠENIĆ
  9. DENIS PERAS
  10. NIKOLA ČIČA
  11. ROKO PINTARIĆ
  12. LIDIJA ČUKLI
  13. MATEJ PERIŠIĆ
  14. DOMINIK VALIDŽIĆ

12. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS

  1. GORDAN JANDROKOVIĆ
  2. MIROSLAV TUĐMAN
  3. DARIO HREBAK
  4. ANTE DEUR
  5. GORDAN GRLIĆ RADMAN
  6. MIRO TOTGERGELI
  7. DARKO SOBOTA
  8. SINIŠA ŠUKUNDA
  9. ANTE PLAZONIĆ
  10. RUŽA HRGA
  11. TOMISLAV OKROŠA
  12. SONJA CELIŠČAK
  13. FRANCISKA PALIĆ
  14. ANTUN BAČIĆ

  13. HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS

  1. GORAN PAKASIN
  2. IVICA STRNŠČAK
  3. MLADEN POPOVIĆ
  4. SPOMENKA MLINARIĆ
  5. LIDIJA ŠESTANJ
  6. IVANA LOVRETA
  7. JURAJ MARKOVIĆ
  8. MLADEN SITEK
  9. SANDI GOVORČIN
  10. JELICA GLIGOROVIĆ
  11. ZLATKO HRŽIĆ
  12. TAJANA PEROŠIĆ
  13. IVANA MARINOVIĆ
  14. TOMISLAV PAVLEČIĆ

  14. HRVATSKA STRANKA GRAĐANSKOG OTPORA – HSGO

  1. BRANKO STOJKOVIĆ
  2. BOŽO KUHAROVIĆ
  3. MARINA ŽLIČAR
  4. MIROSLAV BANEKOVIĆ
  5. MARIJAN URH
  6. NEVENKA KOLČIĆ
  7. ŠTEFICA HORVAT BANEKOVIĆ
  8. ŠTEFICA PIŽIR
  9. NADA MIĆUDA
  10. JOSIP BABOK
  11. BOŽO BABIĆ
  12. NADA BABOK
  13. MIRJANA MUCAK
  14. TEREZIJA SLOKAN

15. HRVATSKA STRANKA REDA – HSR

  1. DARKO DUGA
  2. IVAN KEGLEVIĆ
  3. MIJO MARTIĆ
  4. KRUNOSLAV DUGA
  5. DARKO BAN
  6. DOLORES STARČIĆ
  7. MARINA ŽIDOVEC
  8. STJEPAN SABO
  9. DAMIR ŠKLEBAR
  10. MARSELA KOMARIĆ
  11. MARIJA MATIJEVIĆ
  12. MARIJAN IVANČAN
  13. SUZANA JURLINA
  14. VESNA ŽIDOVEC

16. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS

  1. RAJKO OSTOJIĆ
  2. VESNA NAĐ
  3. MIŠEL JAKŠIĆ
  4. MARTINA GRMAN KIZIVAT
  5. DAMIR BAJS
  6. MARIO RAJN
  7. MLADEN KEŠER
  8. DRAGICA TRUMBETAŠ
  9. KATARINA TURKOVIĆ GULIN
  10. TIHOMIR JAIĆ
  11. INES KOVAČEVIĆ
  12. KRISTINA ŠKODA VAJDIĆ
  13. MARIO PRESKOČIL
  14. DOMAGOJ PRICA

17. STRANKA HRVATSKI VIDIK – SHV

  1. DANIJEL KOVAČEVIĆ
  2. NADICA ZLATAR-LUKAVSKI
  3. GORAN DEŽELIĆ
  4. ANKICA ŠADEK
  5. MATIJA BRATANOVIĆ
  6. DANIJELA BELIĆ
  7. KRISTIJAN BOSAK
  8. ADELA DEŽELIĆ
  9. SLAVA POSAVEC
  10. IVAN MATURANEC
  11. SANJA BOSAK
  12. IVAN PODRAVAC
  13. KATICA KOVAČEVIĆ
  14. HRVOJE FLANJAK

18. ŽELJKO LACKOVIĆ – NEZAVISNE LISTE NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI HRVATSKA SELJAČKA STRANKA BRAĆE RADIĆ – HSS BRAĆE RADIĆ NEZAVISNI SELJACI HRVATSKE – NSH HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA – HDS

  1. ŽELJKO LACKOVIĆ
  2. DANIJELA GLAVOSEK KOVAČIĆ
  3. MIRJANA STRANCARIĆ
  4. ALENKA KOŠIŠA ČIČIN-ŠAIN
  5. AIDA SUČIĆ
  6. KRISTINA BENKO MARKOVICA
  7. NATAŠA SLADIĆ
  8. PETAR DOMBAJ
  9. ZLATKO SALAJ
  10. KREŠIMIR KOMLJENOVIĆ
  11. IVICA BLAGAJ
  12. GORAN LAKUŠ
  13. HRVOJE JANČI
  14. BRANKO HRG

    19. ŽIVI ZID PROMIJENIMO HRVATSKU – PH HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – STJEPAN RADIĆ – HSS – SR STRANKA IVANA PERNARA – SIP HRVATSKA STRANKA SVIH ČAKAVACA KAJKAVACA I ŠTOKAVACA – HSSČKŠ ZAGORSKA STRANKA ZA ZAGREB – ZSZ NEZAVISNA LISTA STIPE PETRINA – NLSP

  1. IVAN LOVRINOVIĆ
  2. JOZO EZGETA
  3. IVAN BOLKOVAC
  4. PETRA VIDAS
  5. TOMISLAV ŠOIĆ
  6. MATIJA MIKUŠ
  7. IVANA KOLOVRAT
  8. ZDRAVKO LEŠIĆ
  9. TEA BABIĆ
  10. LJUBICA HARAPIN
  11. MEHMED ZAHIROVIĆ
  12. PATRICIA HRENEK
  13. SNJEŽANA RAGUŽ
  14. DEJAN KUTIČIĆ