Održan 8. Međunarodni karate turnir PODRAVINA-ĐURĐEVAC OPEN 2017.

8 Podravina Djurdjevac Open 08042017 185

Konačno je došao i red na nas da budemo domaćini jednog velikog međunarodnog sportskog događaja. U Đurđevcu se 08. travnja 2017. održao jedan od najbolje organiziranih turnira po mišljenju mnogih posjetitelja i natjecatelja koji su taj dan došli u naš Grad Đurđevac. U konkurenciji 675 natjecatelja iz 68 klubova i čak 8 država (Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Mađarska, Makedonija, Slovenija i Ukrajina) naš klub zauzeo je visoko 5. mjesto u ukupnom poretku klubova osvojivši 2 zlatne, 5 srebrnih i 13 brončanih medalja


 

Najuspješniji su bili Ema Čorba u kadetkinjama do 47kg i Patrik Zlatec u ml. učenicima do 30kg koji su osvojili zlatnu medalju. Srebrnu medalju osvojili su Lea Hrženjak (učenice do 32kg), Lana Hrvoić (učenice +44kg), Mateja Prevedan (kadetkinje do 47kg), Sonja Turčić (ml. učenice + 36kg) i Teo Bušić (učenici do 42kg) . Brončanu medalju osvojili su Lorena Čorba (ml. učenice do 36kg), Ema Juričić u tri kategorije (ml. kadetkinje do 55kg, ml. kadetkinje open i kadetkinje do 54kg), Ivan Juričić u dvije kategorije (učenici do 38kg i ml. kadeti do 36kg), Erik Fucak u kategoriji kate cicibani, Sebastijan Mesarov (ml. učenici do 34kg), Matija Špoljar (ml. učenici do 38kg), Patrik Zlatec u starijoj kategoriji učenika do 30kg, Valerio Prevedan (učenici do 38kg), Niko Marović (ml. kadeti do 36kg) i Jurica Švraka (ml. kadeti do 52kg).

Pehar za najbolji klub u borbama osvojili su Karate savez Unsko-Sanskog kantona iz BiH, a pehar za najbolji klub u katama osvojio je Karate klub Regeneracija iz Velike Kladuše – BiH koji je ujedno bio i najbolji u ukupnom poretku klubova.

Na svečanom otvorenju bili su prisutni tajnik županijske zajednice sportova gosp. Branko Zorko, predsjednik Zajednice sportova Grada Đurđevca Đuro Tomrlin i gradonačelnik Grada Đurđevca gosp. Željko Lacković. Vokalno instrumentalni ženski sastav Đuđevčice su otpjevale himnu RH, a svim prisutnima se obratio predsjednik Karate kluba Đurđevac gosp. Ivan Juričić, Branko Zorko i i gradonačelnik Grada Đurđevca gosp. Željko Lacković koji je i otvorio turnir.

Karate klub Đurđevac se zahvaljuje svim sponzorima i donatorima koji su pomogli u realizaciji ovog velikog sportskog događaja, a to su: Grad Đurđevac, RASCO d.o.o., Županijska zajednica sportova, Turistička zajednica Grada Đurđevca, Zajednica sportova Grada Đurđevca, Komunalne usluge d.o.o., Kudelić d.o.o., Hrvatski telekom d.d., Pro Ping d.o.o., Sloga d.o.o., Natura Milk d.o.o., Powerlifting Ultimate klub Đurđevac, Vokalno instrumentalni ženski sastav Đurđevčice, Jan Spider d.o.o. , Podravski radio, Hotel Picok, Carlsberg Croatia d.o.o. web portalima www.djurdjevac.eu , www.djurdjevac.hr, www.epodravina.hr , svim roditeljima i trenerima Luki Cestaru, Nikoli Kopričancu, Ivanu Đurociju, Aniti Dergez i Antoniu Nikoliću.

Zahvala i svima onima koje smo možda ne namjerno zaboravili spomenuti, a koji su nam puno pomogli i svakodnevno nam pomažu kako bi bili sve bolji i bolji.