Muška i ženska ekipa Šahovskog kluba Picok u finalu osam najboljih ekipa Hrvatske

Sahisti 08042017 009

U subotu je u Đurđevcu odigrana završnica 1. i 2. lige centra, a nastupilo je 40 ekipa. U konkurenciji kadeta 1. mjesto osvojila je ekipa Oroslavlje, 2. mjesto osvojila je ekipa Picok Đurđevac, a 3. mjesto ekipa ŠK Ivan Dvoržak, Zrinski Topolovac. Ekipa ŠK Picok je nastupila u sastavu: Viktor Šalamon, Anamarija Radiković,Luka Tomrlin, Matko Balala i Luka Plazek. Za mušku ekipu po četiri partije odigrale su i Ema Bevanda te Jelena Kokša. U konkurenciji kadetkinja 3. mjesto ekipa ŠK Picok Đurđevac. Djevojke su nastupile u sastavu: Ema Bevanda, Jelena Kokša, Lorena Bevanda i Lana Plazek.

Obje ekipe ušle su u veliko finale 8 najboljih ekipa Hrvatske. Finala kadetskih liga igraju se proteklih 11 godina, te je zanimljivo spomenuti da osim ŠK Picok nijedan klub do sada nije imao finaliste i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Prvak 2. lige je ekipa Agroproteinka Sljeme, a u konkurenciji 17 ekipa nastupile su i dvije ekipe mlađih igrača ŠK Picok i ekipa Konaki Novo Virje. Sve tri ekipe završile su natjecanje u sredini tablice.