U Đurđevcu održano Prvenstvo sjeverozapadne Hrvatske u karateu

Prvenstvo SZ Hrvatske Djurdjevac 2017 001

Karate Klub Đurđevac ovaj vikend bio je domaćin Prvenstva sjeverozapadne Hrvatske u karateu koje se održalo u velikoj dvorani Osnovne škole Grgura Karlovčana, a na kojem je nastupilo 214 natjecatelja iz 18 klubova. Natjecanje je otvorio član upravnog odbora Hrvatskog karate saveza gospodin Josip Škrablin, a svim prisutnima dobrodošlicu u naš Grad zaželio je predsjednik Karate kluba Đurđevac Ivan Juričić. Natjecatelji našeg kluba osvojili su ukupno 10 zlatnih, 1 srebrnu i 6 brončanih medalja te time zauzeli visoko 1. mjesto u ukupnom poretku klubova.

 


 

Zlatnu medalju pojedinačno osvojili su Lorena Čorba u dvije kategorije, Ema Čorba, Ema Juričić, Mateja Prevedan, Sonja Turčić, Teo Bušić, Valerio Prevedan i Patrik Zlatec.

Brončanu medalju osvojili su Una Dujmović, Lana Hrvoić, Lea Hrženjak, Niko Marović, Sebastijan Mesar i Valerio Prevedan u starijoj kategoriji.

Osim pojedinačnih nastupa naši natjecatelji nastupili su i u ekipnim kategorijama gdje su isto tako ostvarili odlične rezultate. Ekipa mlađih kadetkinja u sastavu Ema Čorba, Ema Juričić, Mateja Prevedan i Lana Hrvoić osvojile su ekipno 1. mjesto pobjedivši u finalu ekipu djevojaka iz Male Subotice dok su ekipa učenika u sastavu Teo Bušić, Niko Marović i Valerio Prevedan osvojili 2. mjesto ekipno.

Iako nismo nastupili u punom sastavu jer nam je jedan dio natjecatelja bio bolestan ponosni smo na rezultate koje smo ostvarili na ovom natjecanju te smo potvrdili da spadamo u sam vrh karate sporta u Hrvatskoj i da stvaramo odličnu generaciju mladih karatista. Pripremu za natjecanje su odradili treneri Luka Cestar i Ivan Đuroci.