Đurđevački karatisti osvojili 11 medalja na Podravina – Đurđevac Open 2016.

Djurdjevac open 2016

Karate klub Đurđevac i Grad Đurđevac bili su domaćini 7. Međunarodnog karate turnira Podravina-Đurđevac Open 2016. koji se održao u sportskoj dvorani Strukovne škole Đurđevac. Na turniru je sudjelovalo 757 natjecatelja iz 71 klubova iz Bosne i Hercegovine, Turske, Makedonije, Slovenije, Srbije, Čilea i Hrvatske. Turnir je započeo u subotu, 2. travnja, u 9,15 sati sa katama, dok je u 10,45 sati počelo svečano otvorenje turnira nastupom članova Udruge cimbalista.

Sreću  i poštenu borbu svim natjecateljima je poželio gradonačelnik Željko Lacković koji je službeno otvorio 7. Međunarodni karate turnir Podravina-Đurđevac Open 2016. i istaknuo da je Đurđevac ponosan što je domaćin ovako velikom i značajnom međunarodnom turniru.

Svim prisutnima se obratio i predsjednik Karate kluba Đurđevac, Ivan Juričić, koji se zahvalio na odazivu i pomoći oko organizacije turnira, te je uručio zahvalnice za doprinos u razvoju Karate kluba Đurđevac trenerima Luki Cestaru i Nikoli Kopričancu, gradonačelniku Željku Lackoviću, tajniku ZSUGĐ Danijelu Domišljanoviću, selektorima dječjih reprezentacija Bajri Durdžiću iz BiH i Branku Krambergeru iz Slovenije, Karate klubu Pitomača, KK Bushidu i KK Omegi iz Zagreba, KK Globusu iz Čakovca i KK Energiji iz Banja Luke. Zahvalio se na dolasku na turnir i posebnim gostima, katašici Carol De La Paz iz Čilea i bivšem svjetskom i europskom prvaku Okayu Arpi koji je uručio priznanja karatistima Karate kluba Đurđevac za postignute uspjehe na prvenstvu Hrvatske koje se održalo u Rijeci.

Na natjecanju je bio prisutan i predsjednik europske federacije sudaca gospodin Primož Debenak kao i predsjednik sudačke komisije Hrvatskog karate saveza Tibor Mateša.

Karatisti Karate kluba Đurđevac na natjecanju su ostvarili odlične rezultate osvojivši 1 zlatnu, 1 srebrnu i 9 brončanih medalja te tako zauzeli visoko 13. mjesto u ukupnom poretku klubova od njih 71.

Ema Juričić je osvojila zlatnu medalju u kategoriji mlađe kadetkinje (-45 kg) i brončanu medalju u kategoriji  Open Ml. kadetkinje. Valerio Pravedan je osvojio srebrnu medalju u kategoriji Učenici (-30 kg) dok je Niko Marović osvojio brončanu medalju u istoj kategoriji. Valerio Pravedan osvojio je i brončanu medalju u kategoriji Mlađi učenici (-30 kg). Antonija Petrović je osvojila brončanu medalju u kategoriji Ml.učenice (+36 kg) dok je Jurica Švraka osvojio brončanu medalju u kategoriji Učenici (+46 kg). Ema Čorba i Mateja Pravedan su osvojile brončane medalje u kategoriji Ml. kadetkinje (-40 kg), a Ema Čorba je osvojila i brončanu medalju u kategoriji  Kadetkinje (-47 kg). Lorena Čorba je osvojila brončanu medalju u kategoriji  Cicibanke kate (9-7 kyu).

Karate klub Đurđevac je povodom organizacije ovog turnira surađivao i sa Udrugom Mali princ te sa Centrom za Edukaciju i Prevenciju Nasilja. Kao i prošle tako je i ove godine turnir uključen u kampanju „NASILJE PRESTAJE OVDJE“ te se na taj način daje podrška programu prevencije vršnjačkog nasilja.

Za naš klub nastupili su još i Una Dujmović, Lea Hrženjak, Lana Hrvoić, Lucija Jančijev, Petra Jančijev, Matija Špoljar, Patrik Zlatec, Teo Bušić, Gordan Pecikozić, Ivan Juričić, Antonia Pavlović, Andrej Vukobradić i Luka Grumerec.

Karate klub Đurđevac zahvaljuje se svim sponzorima koji su pomogli u realizaciji turnira, a to su:

Grad Đurđevac, Zajednica sportskih udruga Grada Đurđevca, Rasco d.o.o., Hrvatski Telekom d.d., Podravski radio, KUDELIĆ d.o.o., Zajednica sportova Koprivničko križevačke županije, Komunalne usluge d.o.o. Đurđevac, OŠ Grgur Karlovčan Đurđevac, Strukovna Škola Đurđevac, Hotel Picok d.o.o., Hrvatske Šume d.o.o., Podravka d.d., Konzum d.d., Carlsberg Croatia d.o.o., Sloga Podravska trgovina d.o.o., Avalon d.o.o., web portalima www.djurdjevac.eu i www.djurdjevac.hr, Turistička zajednica Grada Đurđevca, Marcom d.o.o. Prugovac, Ugostiteljski obrt Picasso vl. Jasna Kolar, Podravina Express Tours vl. Branko Ormanec, Powerlifting klubu Đurđevac te svim roditeljima i trenerima Luki Cestaru, Nikoli Kopričancu, Aniti Dergez, Antoniu Nikoliću i Teu Jeftimovu koji su cijelo vrijeme bili podrška našim natjecateljima.
Zahvala i svima onima koje smo možda ne namjerno zaboravili spomenuti, a koji su nam puno pomogli i svakodnevno nam pomažu kako bi bili sve bolji i bolji. Kako je to izgledalo možete vidjeti na facebook stranicama Karate kluba Đurđevac  https://www.facebook.com/KarateKlubDurdevac/