Šest medalja sa prvenstva Hrvatske – Ivan Jurčić i Valerio Prevedan državni prvaci

Prvenstvo Hrvatske

Odličan nastup naših mladih karatista uslijedio je na prvenstvu Hrvatske za mlađe učenike/ml. učenice, učenike/učenice te mlađe kadete/ml. kadetkinje koje se održalo u Rijeci (Čavle) 12.03.-13.03.2016. U jakoj konkurenciji natjecatelja iz cijele Hrvatske Karate klub Đurđevac osvojio je 6 državnih medalja od čega su 2 zlata, 3 srebra i 1 bronca. Najbolji rezultat prvi dan prvenstva ostvarili su VALERIO PREVEDAN (ml. učenici -30kg) i IVAN JURIČIĆ (ml. učenici -34kg) koji su osvojili zlatna odličja te postali DRŽAVNI PRVACI u svojim kategorijama. Oba naša natjecatelja imali su 4 borbe gdje su uvjerljivo pobijedili svoje vršnjake.

Drugi dan prvenstva nastavili smo sa odličnim rezultatima:

– NIKO MAROVIĆ postao je viceprvak Hrvatske u kategoriji učenika do 30kg.
– EMA ČORBA viceprvakinja Hrvatske u kategoriji ml. kadetkinje do 40kg
– EMA JURIČIĆ viceprvakinja Hrvatske u kategoriji ml. kadetkinje do 45kg
– VALERIO PREVEDAN brončani u starijoj kategoriji učenika do 30kg
– LANA HRVOIĆ – 5. mjesto u kategoriji učenica do 44kg
– MATEJA PREVEDAN – 5. mjesto u kategoriji ml. kadetkinja do 40kg

Isto tako moramo pohvaliti GORDANA PECIKOZIĆA i ANTONIU PAVLOVIĆ koji su također bili učesnici državnog prvenstva, ali ovaj put su protivnici bili bolji. Iako nisu osvojili medalje biti dio ovako velikog događaja čast je svakog sportaša!
Veliku podršku našim natjecateljima davali su treneri Nikola Kopričanec i Luka Cestar koji su velikim djelom zaslužni za ovako odlične rezultate!