Cjelovečernji program “Od Županije najbolje” u Đurđevcu

Od županije najbolje 2016

Pozivamo Vas na koncert povodom Dana Koprivničko-križevačke županije „Od Županije samo najbolje“ koji će se održati u Domu kulture Đurđevac 17. travnja 2016. godine s početkom u 18,00 sati, a ulaz je za sve građane besplatan. Puhački orkestri, tamburaški sastavi, pjesme i plesovi Podravine, mažoretkinje, plesne točke, likovna izložba i još mnogo toga, a detalji su u Programu u nastavku.


 

PROGRAM

1. Puhački orkestar DVD-a Đurđevac

  • James Swearingen: INVICTA
  • Johann Strauss, obr. Hans Kolditz: UNTER DONNER UND BLITZ (Schnellpolka)
  • Dirigent: Božidar Škurdija

2. Tamburaški sastav KUD-a „Rudar“, Glogovac            

  • Narodna: Podravski drmeš /-narodna: Jabučice i Šokačko kolo
  • Glazbena obrada: Tomislav Cvrtila/Voditelj glazbenog sastava : Tomislav Fajfar

3. Dječja grupa KUD-a „Rudar“, Glogovac

  • „MI SMO DJECA VESELA“- dječje igre, brojalice, pjesme i plesovi Podravine.
  • Autorica programa i voditeljica plesa: Zrinka Roksandić
  • Glazbena obrada: Tomislav Cvrtila, prof./ Voditelj glazbenog sastava:  Tomislav Fajfar

 4. Kulturno prosvjetno društvo „Seljačka sloga“ , Đelekovec

  • Igre, pjesme i plesovi Podravine
  • Autor programa i voditelj plesa: Davor Cvetanović

 5. Mješoviti vokalni sastav KUD-a „Stari graničar“, Cirkvena

  • Dražen Žanko: Cetina
  • Dubrovački trubaduri: La musica di notte
  • autor glazbene obrade i voditelj: Goran Kovačić

4. Dječja grupa KUD-a „Zrin“, Legrad

  • Dječje igre, brojalice i rugalice iz legradskog kraja
  • Autorica programa i voditeljica plesa: Suzana Dimač
  • Glazbena obrada: Robert Rožman

7. Dječja grupa Folklornog ansambla Koprivnica                                                  

  • „Tu nas je više, tam nas je menje“
  • Autorica programa: Nada Šešić /voditeljice plesa: Nada Šešić i Jelena Grubić
  • Glazbena obrada : Mirko Tkalčec, prof .                                            

8. Hrvatsko pjevačko društvo „Kalnik“, Križevci                                    

  • Kornelije Kovač/Spomenka Kovač- arr: Olja Dešić/Ozred Bogdanović – Ti si mi u krvi
  • Neno Belan/arr. R Kraljević: Do posljednjeg daha
  • Dirigent: Ozren Bogdanović      

9. Mažoretkinje grada Koprivnice

  • Juniorska ekipa-plesna izvedba u kategoriji exibition dance, tema je ples „Čarlston“ u kombinaciji s tehnikom mažoretskog štapa.

 10. Kulturno umjetnički centar Koprivnica, Plesni studio „ Jump“

  • Koreografija  „Prepusti se“ u  jazz –suvremenom plesnom izričaju
  • juniorsko-seniorska grupa
  • Autorica koreografije i voditeljica plesne skupine: Andreja Herman
  • Autor glazbene obrade: James Bay

11. KUD Prugovac

  • „Išla je djevojka“, kolo „Tri Nevena“, „Klopanec“, „Čardaš“
  • Voditelj : Martin Gašparov

12. KUD Molve

  • Izvorna folklorna skupina scenski prikaz  „Na vodo“
  • Drugi dan svadbe u Molvama kada  je mlada obučena kao mlada snaha i sa svojim klencerima i kumom ide na bunar, na vodu.
  • Za scenu priredio voditelj folklorne skupine: Ivica Tuba
  • Autor glazbene obrade: Emil Kovačić

 13. KUD Ždala

  • Svatovski običaji u Ždali
  • Scenu priredila voditeljica folklorne skupine: Branka Gregurin
  • Autor glazbene obrade: Andrija Sinjeri

 14. Gradsko kazalište Đurđevac

  • Segment iz predstave „Pidžama za šestero“
  • Autor teksta: Marc Camoletti“
  • Redatelj: Karlo Kučanda
  • Voditelj: Matija Bažulić

15. Vokalni sastav KUD-a Tomislav, Sveti Ivan Žabno

  • „Leti sokol preko Sarajeva“ – izvorna iz Svetog Ivana Žabna
  • „Cvjeće moje plavi jorgovane“ – izvorna iz Samarice
  • Voditeljica: Ivana Ružić

 16. Folklorni ansambl Koprivnica

  • „Kam se si junaki z doma otpravlajo“, pjesme i plesovi iz Podravine vezani uz ispraćanje mladića   u vojsku
  • Koreografija : Nada Šešić
  • Glazbena obrada: Mirko Tkalčec / voditelj pjevanja: Ivica Martinčević

U sklopu koncerta biti će održana izložba likovnih radova koje su sudjelovale na 31. državnom susretu likovnih stvaralaca.

Križevački likovni krug

  • Katica Augustinović: Pogled na Kornate, akvarel, 24×27 cm
  • Ankica Budija: Pogled na Kalnik; ulje/platno, 40×50 cm
  • Ivka Kajganić: Pproljetni šušur, ulje/platno, 40×30 cm
  • Đurđa Požgaj: Put u mladine, akril/lesonit, 40×50 cm
  • Zvjezdana Tkalčec: Ana, ulje/platno, 30×25 cm

Likovna sekcija  KUD-a  „Tomislav“  Sveti Ivan Žabno

  • Ivana KopjarOdsjaj akril/platno, 40×50 cm
  • Mirjana Balog-Marić: Krik, suhi pastel,  41×35 cm
  • Marija Dubravec-Sever: Tišnjanska tajna, akril,  40×50 cm
  • Radovan Vojvodić: Dan u bjelovarskom parku, ulje/platno, 50×70 cm

Likovna sekcija „Podravka 72“,  Koprivnica

  • Zlatko Kolarek: Lijepa moja Podravina, ulje/platno, 50×70 cm
  • Vesna Martinjak: Buket mirisa, akril/špahtla, 50×40 cm
  1. „Kloštranska paleta“  Kloštar Podravski
    Martina Fuk: Strast, ulje/platno,  80×80 cm

Koncert organiziraju Koprivničko-križevačka županija i županijska Zajednica kulturno-umjetničkih udruga.