Ognjen Domović 3. na Europskom internetskom prvenstvu u šahu

U srijedu, 20. svibnja 2020. godine, održano je “Europsko internetsko prvenstvo u šahu”, u kategoriji natjecatelja koji imaju FIDE rapid rejting između 1401 i 1700 bodova.

Senzacionalan rezultat postigao je predstavnik Šahovskog kluba Picok iz Đurđevca, Ognjen Domović, zauzevši 3. mjesto (7,5 bodova u osam partija)!

Dan ranije uspio je izboriti finale u konkurenciji 894 natjecatelja, a u jučerašnjem finalu (najboljih 274 natjecatelja) osvojio je sjajno 3. mjesto!

Ognjen je već ranije pokazao da se nalazi u odličnoj formi kada je osvojio dva online turnira iz serijala “Kolt”.

Ovo je kruna njegovog dosadašnjeg bavljenja šahom te se je (sa samo 15 godina) upisao zlatnim slovima u povijest Kluba.

A u subotu, 16. svibnja 2020. godine, održano je “Europsko internetsko prvenstvo u šahu” u kategoriji natjecatelja koji imaju FIDE rapid rejting između 1000 i 1400 bodova.

Nastupila je i predstavnica Šahovskog kluba Picok ,Sara Balent, te je zauzela 315. mjesto (4,5 boda u sedam partija)!

Ovo je veliki uspjeh s obzirom da se je natjecala u konkurenciji 1535 natjecatelja iz cijele Europe.