Đurđevački gimnazijalci gradu za rođendan

Priredbom i izložbom učeničkih radova pokazali su učenici i nastavnici rezultate svojeg cjelogodišnjeg rada u vannastavnim aktivnostima.

Na priredbi uoči proslave Dana grada nastupili su: Djevojački zbor Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Plesna skupina Erasmus+ (otplesale su Rumunjski ples i Flamenco), folklorni plesni par lucija Lenardić i Dorijan Rupčić (narodni ples- čardaš), članice vokalnog sastava „Đurđevčice“ – Anja Vujčić, Lucija Lenardić, Ivana Manolić (poznati napjev – nekoliko gimnazijalki su članice poznatog đurđevačkog vokalnog ansambla), dramska skupina s ulomcima iz predstave „Daleko na Sjeveru“, Ena Halaček sa svojim sastavkom koji je predstavila na ovogodišnjoj Državnoj smotri LiDraNO 2018 te skupina momaka pod nazivom „Trule grančice“ koje su glazbeno scenski izveli dvije pjesme u vlastitom aranžmanu i na duhovit način. Klavirskom izvedbom nas je oduševila Ema Domović, a sviranjem cimbula Klara Zvonar i njena gošća Lucija Kolarević te na flauti i klaviru Sandra Spitek i Iva Gašparov.

U predvorju Doma kulture bili su izloženi likovni, fotografski i literarni radovi naših učenika.

Hvala profesoricama i profesorima koji su pripremali učenike, koordinatorici Jasni Horvat Vlahović, Ani Huzjak, Mireli Kožar, Hrvoju Baltiću.

Hvala i vrijednim voditeljima programa, učenicima Lani Rončević i Davidu Islamu koji su duhovitim komentarima pridonijeli ovoj uspješnoj gimnazijskoj priredbi.

Profesori i učenici te njihovi gosti, roditelji i građani grada Đurđevca i okolnih mjesta te gradonačelnik gosp. Hrvoje Janči uvjerili su se u kvalitetu, kreativnost i uvježbanost naših učenika. Nastavno -nenastavni sat u Domu kulture – zabavan je način sudjelovanja u proslavi grada i ujedno građanski doprinos svih nas proslavi Dana grada i Župe sv. Jurja.

Bez naših gimnazijalaca – članova kulturno umjetničkih društava, članova crkvenih zborova u đurđevačkoj, ali i ostalim župama, članova vokalnih i ostalih glazbenih sastava, sportaša u različitim sportskim klubovima, bilo bi teško zamisliti sve priredbe koje su se ovih dana odvijale u Đurđevcu.

Ostaje još samo čestitka za kraj: dragi sudionici svih programa, dragi učenici i profesori, vaša kreativnost, ustrajnost, vrijeme i volja za vježbanje talenata na glazbenim, plesnim, glumačkim i sportskim područjima neka budu zalog svih budućih uspješnih nastupa!

Tekst i fotografije: www.gimnazija-ikranjceva-djurdjevac.skole.hr