Prvakinje Hrvatske 2017. – kadetska ekipa Šahovskog kluba Picok Đurđevac

U Našicama je od 26.-30. prosinca 2017. održano finale ekipnog kadetskog prvenstva Republike Hrvatske u šahu u muškoj i ženskoj konkurenciji.  Nakon žestoke borbe ženska ekipa Šahovskog kluba Picok Đurđevac osvojila je 1. mjesto sa maksimalnim brojem bodova.

Rijetko se nađe 5 ovako jakih šahistica u istoj ekipi: Anamarija Radiković, Ema Bevanda, Jelena Kokša, Lorena Bevanda i Lana Plazek.

Muška ekipa nije uspjela osvojiti medalju, ali je brončanu medalju i najveći broj rejting bodova prvenstva osvojio Viktor Šalamon.

Prvenstvo je odigrano u organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza, a na njemu je nastupilo 8 najboljih muških kadetskih ekipa i 6 ženskih kadetskih ekipa koje su pravo sudjelovanja stekle rezultatima na odigrane 4 regionalne lige.