3. izložba jaslica u Đurđevcu

U Domu kulture Đurđevac u organizaciji udruge „Peski-Art Đurđevac“ i Turističke zajednice Grada Đurđevca u sklopu „Adventa u Đurđevcu“ u subotu 16.12.2017. održana je 3. Izložba jaslica, slika i unikatnih božićnih ukrasa.

Na izložbi sudjelovalo je 27 izlagača božićnih jaslica i ukrasa iz 5 županija sjeverozapadne Hrvatske, a slike prigodnih motiva izložili su članovi udruge „Peski-Art“.

Otvaranje izložbe upriličeno je u 09,30 sati, a izložbu je otvorio gradonačelnik Grada Đurđevca gosp. Hrvoje Janči. Predgovor izložbi napisala je i nadahnuto o značenju Božića i izradi božićnih jaslica govorila je prof. Lidija Levačić Mesarov, a o duhovnom aspektu Adventa, isčekivanja rođenja Djeteta prisutnima je govorio župnik župe Svetog Jurja mč., vlč. Marko Rac. Otvaranje izložbe svojim pjevanjem uveličali su članovi zbora „Umirovljenik“, Udruge umirovljenika Grada Đurđevca pod vodstvom gosp. Stjepana Škurdije.

Izložba je imala i humanitarni karakter jer je na izložbi kao poseban gost bio sedmogodišnji Josip Kovačević, koji boluje od rijetke bolesti spine bifide i koji ide na dvomjesečnu rehabilitaciju čije troškove ne pokriva HZZO. Pošto je svota potrebna za ovu rehabilitaciju prilično velika, provodila se humanitarna priredba u Kapeli u kojoj je sudjelovala i naša udruga donacijom slika koje su na toj priredbi uspješno i prodane.

Tada je upućen poziv Josipu i njegovim roditeljima da budu gosti naše izložbe, a naša udruga je Josipu darovala sliku, njegov portret koji je izradio dopredsjednik naše udruge gosp. Zdravko Šabarić koji je osobno sliku Josipu i uručio. Organizatori su pak pozvali sve da daju svoj dobrovoljni prilog za Josipovu rehabilitaciju. Josip je sa svojim prijateljima bio i gost na priredbi dočeka Djeda Božićnjaka, a Gradu Đurđevcu i Gradonačelniku Hrvoju Jančiju zahvaljujemo što su osigurali darove Djeda Božićnjaka i za njih.

Izložba Jaslica i slika ostaje postavljena do blagdana Sveta Tri Kralja, a dostupna je za razgledavanje u vrijeme kad je Dom kulture otvoren ili po dogovoru.

Fotografije: Facebook Peski Art ĐurđevacDražen Milenković

Video: Branko Novosel